powrót

29 października 2003 17:04

Państwo policyjne

4 kadencja, 57 posiedzenie, 4 dzień (19.09.2003)

32 punkt porządku dziennego:
Pytania w sprawach bieżących.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Janik:

    Dziękuję bardzo.

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo!

(...) To pozwoli nam uszczelnić system nadzoru nad majątkiem publicznym. Mogę jeszcze przypomnieć, że zwiększyliśmy grupę młodych ludzi, którzy odbywają zasadniczą służbę wojskową w policji. Mamy oddziały prewencji w pięciu - oprócz Warszawy - największych miastach kraju. Działania zmierzające w tym kierunku będziemy kontynuować.

    Do Sejmu skierowaliśmy obecnie ustawę o kontroli w administracji publicznej. Kończymy prace i przeprowadzanie uzgodnień międzyresortowych nad projektem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. (...)




1/ Mogę jeszcze przypomnieć, że zwiększyliśmy grupę młodych ludzi, którzy odbywają zasadniczą służbę wojskową w policji. (...) Działania zmierzające w tym kierunku będziemy kontynuować.


2/ Do Sejmu skierowaliśmy obecnie ustawę o kontroli w administracji publicznej. Kończymy prace i przeprowadzanie uzgodnień międzyresortowych nad projektem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. (...)

Janik sygnalizuje fakty działań, lecz nie kontynuuje omawiania ich konsekwencji i tak powstaje na naszych oczach, za jego sprawą, choć zapewne w zespole z innymi, państwo policyjne.

Co powiedział Janik ?

Młodzi chłopcy do policji w miejsce wojska. Będziemu podtrzymywać taki kierunek zmian, z zamiarem stworzenia państwa policyjnego.

Kończymy prace nad bezpieczeństwem imprez masowych. - Już to przerabialiśmy - każdy obywatel ma swojego policyjnego 'opiekuna'.

Janik pod hasłem zwiększania bezpieczeństwa państwa tworzy warunki dla państwa policyjnego.

Janik (Krzyś) jest doktorem Politologii i magistrem Prawa. Nie należy sugerować się jego niewinnym wyglądem. Rzeczywiście są to działania z zakresu 'przywrócić normalność' , lub jak woli opozycja 'wraca nowe'.

Europa ma szczęście do doktorów. W pierwszej kolejności wymienić tu trzeba doktora Goebbelsa (doktorat z filozofii).



Jakie prawa złamał Janik ?

Pr6/ Be3 Nie ma wolności obywatel kraju, wchodzić w porozumienie z osobą działająca na rzecz obcej organizacji w celu działania na szkodę interesów politycznych swojego kraju

Pr5/ At2 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że skoro udało się przeprowadzić kilkakrotnie wciągnięcie kogoś w pułapkę w określony sposób, jest więc okazja, by uczynić z tego jawny styl działania i chlubić się nim przed ofiarami ('renoma') nierozumiejącymi dogłębnego sensu pułapki. Do tego dodaje jako argument zachęcający ofiarę, że sprawa będzie miała dla niej wpływ 'błogosławiony' (wspaniały)



Janik działa w ramach organizacji ponadnarodowej. W swoich działaniach w Polsce wykorzystuje poczucie zagrożenia przestępczością i pod taką przykrywką prowadzi swoje działanie. Są to działania antydemokratyczne.

powrót